DİZAYN HAVUZ SİSTEMLERİ
Ana Sayfa      OZON SİSTEMLERİ

HAVUZ OZON JENERATÖRÜ FİYATLARIMIZ  DETAYLI BİLGİ VE FİYAT ARAŞTIRMASI İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİN

DİZAYN OZON SİSTEMLERİ PROFESYONEL HAVUZ OZON JENERATÖRÜ FİYATLAR İÇİN ALT LİNKİ KULLANARAK DİĞER SİTEMİZİ ZİYARET EDİNİZ YÜZME HAVUZLARI İÇİN OZON JENERATÖRÜ SİSTEMLERİ

havuz ozon sistemleri havuz ozon jeneratörleri havuz ozonu fiyatları havuzda ozon kullanımı ozon hesabı

Ozon sistemi ile havuz suyu ve ortam  temizliği


Ozon oksijen gibi doğal bir oksitleyici üründür. Ozon dünyanın başlangıcından bu yana var olmuştur tüm dünyayı çevreleyen koruma tabakası olarak yaradılıştan konulmuş bir oksitleyicidir. Güneş ışınlarının ve atmosferik zararlı hava dalgalarını bizlere ulaşmadan yok eden ücretsiz bir koruma tabakası olarak her an çalışmaktadır 
Fırtınalı havalarda doğal ozonun kokusunu alabilirsiniz.
 
Keşfi çok uzun yıllar öncesine dayan masada şu an dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde ozon üreten cihazlar gerek su gerek ortam temizliği ve hava koku sterilizasyonunda ozon molekülünü bu yöntemi kullanıyor
Ozon molekülü yeryüzündeki en güçlü oksitleyici ve dezenfektanlardan, biridir. Düzgün çalışan bir sistemde ozonun bıraktığı tek artık şaka gibi olsa da  temiz oksijen molekülleri bırakır.


Ozon üretimi iki yöntemle yapılır


birinci yöntem korona deşarj kısaca yıldırım 

Kurutulmuş havada bulunan %95 saflıktaki oksijen molekülünün düşük volt yüksek güçte elektrik boşalma ünitesinden geçerken parçalanarak sürecin devamında gelen saf oksijene bağlanan parçalanmış oksijen iyonları ünitenin dışına ozon olarak çıkar eğer ortamda parçalanacak bir bileşik var ise bileşiği yakarak ortadan kaldırır ve oksijen formuna döner Yüzme havuzlarında bu sistemin düzgün çalışabilmesi için bir kontak noktası oluşturulmalıdır kontak noktasında kullanılamayan veya işini yapamamış molekül var ise yine bir üniteden geçirilerek oksijene çevrilip ortama bırakılmalıdır.


Diğer ozon yöntemi 
ultraviole UV lamba kısaca güneşten gelen X ışın gücü

UV lamba üzerinden çıkan ışın aynı yukarıda yazılı korona deşarj çalışması ile ortaya çıkan faktörler sonucunda ozonu üretir. Yine yukarıda yazıldığı gibi ancak havuzlar için uygulanabilir.

Ozon havuzlarda artık tercih edilen bir sistem olarak göze çarpmaktadır bunun en önemli nedeni de havuz suyunda diğer dezenfektanlar gibi artık bırakmadığından klor kullanımını minimuma indirdiği için tat koku ve yumuşaklık hissi verir.
Düzgün çalışan bir ozon sisteminin kullanıcıya bırakacağı tek atık temiz hava oksijen olur.

DİZAYN HAVUZ OZON JENERATÖRLERİ FİYATLARI HAVUZ OZON SİSTEMLERİ
 

Havuzlarda ozon hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin


 
HAVUZ OZON ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
sosyal tesis ozon sistemleri  bireysel kullanıcı ev ozon jeneratörleri 
kapalı havuz ozon jeneratörleri  açık havuz ozon cihazları
yüzme havuzu için ozon hesabı  ozon sistemi fiyatları
ozon markaları ithal yüzme havuzu ozon ları havuz ozon sistemleri montajı
hazır sistem ozon jeneratörleri fiyatları

DİZAYN HAVUZ OZON

YÜZME HAVUZU OZON JENERATÖRLERİ

SOSYAL TESİS  OZON
BİREYSEL OZON SİSTEMLERİ
EV OZON JENERATÖRLERİ
 
UYGUN FİYATLI YÜZME HAVUZU OZON SİSTEMİ
 
HAVUZ OZON HAKKINDA BİLGİLER
 
HAVUZDA OZON KLOR KULLANIMI

YÜZME HAVUZLARINDA OZON TEKNOLOJİSİ  GÜVENLİ OZON JENERATÖRLERİ HAVUZ OZON KLOR KULLANIMI
DOĞRU OZON SEÇİMİ
İTHAL OZON MARKALARI
YERLİ OZON FİYATLARI

HAVUZ OZON TEKNOLOJİSİNİN DEZENFEKSİYON ETKİSİ 
Havuz dezenfeksiyon yöntemlerinden biri olan ozon ile temizlik insanların aynı anda çoklu kullanım alanı olan yüzme havuzu sularının mikro organizmalardan uzaklaştırılmasında gelinen en son teknoloji olma özelliğini taşımaktadır.

Ozonla dezenfeksiyon günümüzde dünya çapında giderek artma eğilimi göstermektedir. Bunun nedeni ozonla yapılan dezenfeksiyonun havuz suyunda meydana getirdiği sağlık ve hijyen ortamıdır. İnsanlar üzerindeki sağlık etkileri de son derece olumlu olan ozon uygulamaları ile klorla dezenfeksiyonda ortaya çıkabilecek deride kaşıntı, gözlerde tahrişler, ölü doğumlar, karaciğerde hasarlar, kanser vakaları.. vb sağlık etkilerinin oluşması önlenir. Çevre dostu olan ozon dezenfeksiyon sistemi, kimyasal kullanımını en aza indirgeyerek kimyasal depolanmasını önler. Doğru uygulandığında kullanıcılar %80-90 oranında daha az klora ihtiyaç duyacaklardır. Ozon doğal bir flokular (flokular) olup sudaki bağımsız maddeleri havuz filtrelerinin tutabileceği topaklar haline getirir; bu sonuç suya kristal berraklığı verir. Ozon gazı insanoğlunun bildiği ikinci en güçlü okside olup, güvenilir bir şekilde kullanılabilen en güçlü oksidandır. Ozon gazı virüsleri, bakterileri, mantarları, sporları vs. çevreye ve insana zarar vermeden hızlı ve etkili bir şekilde de aktive eder. Böylece temiz, berrak ve güvenli havuzunuz kullanıma hazır hale gelir.

HAVUZ OZON KLOR UYUMU

OZON JENERATÖRÜ MARKALARI

TÜRKİYE OZON FİRMALARI

HAVUZ OZON SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR


EV OZON SİSTEMİ FİYATLARI